kontakt z biurem

Nieruchomości Perfect
Pijarska 26,
58-500 Jelenia Góra
kom. 601 869 663
biuro@nperfect.pl

więcej [+]

masz pytania?
oferty specjalne

nieruchomość

typ transakcji

miejscowość

cena

-

powierzchnia

-

pokoi

-

piętro

-

symbol

« Kiełczyn, Kiełczyn - 800 000,00 zł 52/NPR/OGS

Działka usługowa, kompleks parkowo pałacowy, bez pałacu

Symbol

52/NPR/OGS

Typ nieruchomości

DZIAŁKA

Rodzaj transakcji

SPRZEDAŻ

Status

AKTUALNA

Cena cena w innych walutach

800 000 zł

Cena za m2

29 zł

Cena negocjowana

JEST

Kraj

POLSKA

Gmina

Dzierżoniów

Miejscowość

Kiełczyn

Dzielnica - osiedle

Kiełczyn

Pow. działki

27 500 m2

Rodzaj działki

USŁUGOWA, BUDOWLANO-ROLNA

Forma własności działki

WŁASNOŚĆ

Marta Gosk

Marta Gosk
telefon: 601 869 663
biuro@nperfect.pl

Biuro nieruchomości Perfect ma do zaoferowania Państwu działkę rolną zabudowaną, położoną w miejscowości Kiełczyn - gmina Dzierżoniów.

Działka o powierzchni 2,75ha zabudowana jest budynkiem jednorodzinnym z lat 90-tych oraz budynkiem gospodarczym o pow. 450m2. Dom wymagający remontu, jednak można w nim zamieszkać, budynek gospodarczy jest aktualnie wynajmowany. 

Działka o kształcie prostokąta, płaska, porośnięta sadem owocowym, wcześniej na części działki znajdował się staw. W ewidencji gruntów występują:ŁIII 0,48ha, B-ŁIII 0,2960ha, S-ŁIII 1,5140ha, Ws 0,37ha, N 0,06ha.

W księdze wieczystej nieruchomość oznaczona jako grunty rolne zabudowane. W miejscowym planie zagospodarowania oznaczone symbolem U1 - teren zabudowy usługowej.

W Uchwale dotyczącej mpzp dokładny zapis - przeznaczenie:

podstawowe - usługi ponadlokalne z zielenią towarzyszącą.

uzupełniające - funkcja mieszkaniowa, zieleń parkowa, tereny komunikacji, obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej. Na tym terenie obowiązują następujące ustalenia:

istniejąca zieleń wysoka podlega ochronie, nowe nasadzenia i realizacje z zakresu kształtowania zieleni należy dostosować do historycznej kompozycji parku, nową zabudowę ogranicza się do odtworzeń obiektów zabytkowych zarówno co do lokalizacji jak i formy, inwestycje te trzeba uzgodnić z wojewódzkim konserwatorem zabytków.

Podsumowując, ze względu na przeznaczenie w mpzp działka nie kwalifikuje się w Ustawie o ochronie gruntów rolnych, więc nie ma wymogu bycia Rolnikiem przy zakupie. W przeznaczeniu jest usługowa, jednak jest pod ochroną konserwatora zabytków. Na działce oprócz ogrodzenia (wysoki mur z cegły) nie ma innych historycznych zabudowań. Działka jest w posiadaniu prywatnej osoby od co najmniej 40 lat. Z informacji uzyskanych w urzędzie gminy Dzierżoniów, nieruchomość ta była częścią parkową pałacu, który jest w okolicy.

Oferta na wyłączność. Po więcej informacji zapraszam do kontaktu.

data dodania oferty: 22-11-2017

Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Treść ma charakter informacyjny i zalecamy ich osobistą weryfikację. Kontaktując się z biurem Klient wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z przepisami ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych / Dz.U.Nr. 133 poz. 883/. Klientowi przysługuje prawo do wglądu do swoich danych osobowych i ich aktualizacji.